Фінсько-української ініціативи по відновленню України

фінсько-українська ініціатива по відновленню України

07 березня 2024 року відбулась зустріч “Побудуємо Україну: фінсько-українська ініціатива по відновленню України”

фінсько-українська ініціатива по відновленню України

До участі в обговоренні долучились:

  • Лев Парцхаладзе, Президент КБУ
  • Антті Вянська, Посол Фінляндії з питань реконструкції та підтримки України 
  • Валерія Іванова, Заступник Голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України
  • Олександр Ротов, Голова Ради директорів КБУ
  • Янне Харьюнпяя, Генеральний директор бізнес об’єднання Eastoffice
  • Мілла Саарістенпера, старший Віце-президент Kone
  • Томас Мінтті, старший Віце-президент KoneCranes
  • Паулюс Булота, генеральний директор Peikko Литва
  • Олександр Червак, виконавчий директор КБУ
  • Представники українського бізнесу, члени КБУ: Коне Ліфти, Альянс Новобуд, ОКСАР Груп, ІБК Девелопмент, Капарол, Фарби Колорит, Юнівер, Завод Євроформат, Техномайн Інжиніринг, Алефстрой, Укрекспертиза, ЛБ-ГРУП, Архітектурна проєктна студія, UCAT-3D та інші.

Лев Парцхаладзе

Лев Парцхаладзе розповів фінським партнерам, що Конфедерація будівельників України - об'єднання №1 українського будівельного бізнесу, яке має представництва у всіх регіонах країни. КБУ єдиний представник від України в Європейській федерації будівельної промисловості (FIEC), до складу якої входять 32 національні федерації-члени з 27 європейських країн.

Президент КБУ зазначив, що Фінляндія - це одна з країн-лідерів з будівництва шкіл та лікарень і тому Україна крайнє зацікавлена у такому досвіді: “Сьогодні на зустріч доєднались українські компанії, що відкриті до співпраці з Фінляндією. Тож пропоную ознайомитись з діяльністю один одного та віднайти можливі шляхи майбутнього партнерства”.

Окремо Лев Парцхаладзе подякував фінському об'єднанню Eastoffice за ініціативу проведення такого роду зустрічі та наголосив на важливості подальшого партнерства.

Антті Вянська, Посол Фінляндії з питань реконструкції та підтримки України зазначив, що починаючи з повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, Фінляндія надала Україні допомогу у розмірі 2,5 млрд євро, яка зокрема направлена на:

  • 70% - військові потреби
  • 30% - урядова підтримка

“Такого роду підтримка буде надаватись й надалі. Ми розуміємо, що Україні потрібно на третину підвищити ВВП і Фінляндія хоче долучитись до цього. В той же час фіни, звичайні люди повністю підтримують Україну і така допомога є перспективною”, - повідомив Посол Фінляндії з питань реконструкції та підтримки України.

Пан Антті також розповів, що Уряд Фінляндії підготував Національний план відновлення та відбудови України, який в першу чергу буде фокусуватись на приватному секторі будівництва. У Плані окреслено потреби та організацію міжнародної допомоги у відновленні України, а також запропоновано фінансові рішення для проведення ринкових досліджень, пошуку партнерів, експортного фінансування та інвестування. Крім того, у Плані представлені консультативні послуги, які компанії можуть отримати від мережі Team Finland та інших учасників бізнес-спільноти.

Водночас сьогодні є розуміння, що Україна згодом стане повноцінним членом Європейського Союзу і фінські компанії хочуть співпрацювати з українськими на рівних засадах, як колеги.

Валерія Іванова, Заступник Голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України подякувала представникам фінської делегації за їхню участь у зустрічі та зацікавленістю відновленням України: “Вже зараз, спираючись на офіційні збитки від російської агресії, ми маємо розуміння, що тільки зусиль України не вистачить. Нам потрібен досвід швидкої відбудови та підтримка партнерів. Ми щиро вдячні, що ви тут, за спільний діалог та сподіваємось, що ті проєкти та виклики, які сьогодні є, будуть обговорені в рамках зустрічі та реалізуються найближчим часом”.

Також вона наголосила, що у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна внесено понад 250 тис. об'єктів інфраструктури на загальну суму 60 млрд дол. (222 тис. - приватних будинків та 30 тис. - соціальна інфраструктура). Однак, на жаль, ці дані кожні два тижня тільки збільшуються.

“Для України важливі не тільки новітні технології у будівництві, а й логістичні мережі постачання будівельних матеріалів, які через воєнні дії скоро не будуть забезпечувати попит при таких потребах відновлення інфраструктури. Якщо ми говоримо про залучення інвестицій до виробництва будматеріалів, то вже наразі спостерігається певний дефіцит матеріалів, а з часом будуть шалені обсяги відновлення”, - зазначила Валерія Іванова.

Янне Харьюнпяя розповів, що головне завдання Eastoffice, як об'єднання бізнесу, сьогодні - покращення комунікацій та співпраці з Україною для своїх компанії. Однією із стратегій є такі зустрічі для кращого розуміння, які нині є виклики, як працює український бізнес і як з ним можна співпрацювати.

Генеральний директор бізнес об’єднання Eastoffic акцентував на великому індустріальному потенціалі фінських компаній та енергоефективних підходах в будівництві, зокрема щодо викидів у навколишнє середовище.

Також в рамках зустрічі були презентовані діяльність, потужності, цілі та досвід фінських компаній: KONE, KoneCranes, Peikko, A-Insinöörit, Aspo, EKE-Finance, Fortum, Lehto, LUT University, Metso, Nokian Tyres, SRV, Stora Enso, Tikkurila, UPM, Valio, Wärtsilä. Партнери з Фінляндії вкорте висловили повну підтримку Україні та засудження будь-якої комунікації з рф.

В той же час представники українського бізнесу ознайомили зі своїми досягненнями та планами на майбутнє України, зокрема шляхом партнерства та обміном досвіду.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!