Аналіз законопроєкту №7398 (вимоги цивільного захисту під час планування та забудови територій)

Убежище

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №7398, який регулює вимоги цивільного захисту під час планування та забудови територій.

Анна Іскіердо, архітекторка, креативна директорка проєктної компанії AIMM, зробила аналіз цього законопроєкту, повідомляє СтройОбзор

Згідно з законопроєктом, для проєктів будівель, де постійно перебувають понад 50 людей, має розроблятись розділ цивільного захисту. Поки рано говорити, що у кожній новій будівлі буде бомбосховище, але тепер для кожного проєкту будуть підвищуватись вимоги.

Ще законопроєктом передбачена вимога щодо забезпечення доступності до укриттів для маломобільних груп населення, хоча досить важко собі уявити величезні два пандуси біля кожної споруди.

Також законопроєктом уточнено, що саме вважається спорудою подвійного призначення. Врегульовано питання, як саме використовувати їх у мирний час, як і хто несе відповідальність за їх експлуатацію та як буде обладнуватись під укриття у разі надзвичайної ситуації, надзвичайного стану та в особливий період.

Дуже добрим знаком є і те, що в законопроєкті вказано, що під час проєктування та будівництва захисних споруд має враховуватися можливість їх використання для господарських, культурних і побутових потреб. Це важливо з точки зору сталого розвитку.

Цікавим фактом виявилось і те, що тепер як укриття можна законно використовувати внутрішній простір незадимлюваних сходових кліток типу Н4 та інших захищених просторів в об’ємі будівлі або споруди будь-якого призначення.

Зараз оновлюється ДБН В.2.2-5:202Х ЗАХИСНІ СПОРУДИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ, тож нам ще доведеться вивчати не один новий документ, закон та регламент.