Фахівці будівельної галузі долучаються до роботи з відновлення об’єктів

Фото

Небайдужі фахівці експертної та будівельної галузі активно долучаються до проєктів та роботі, спрямованих на відновлення об’єктів, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф. Зокрема, з обстеження технічного стану пошкоджених та зруйнованих будівель та споруд у деокупованих населених пунктах України. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.  
Фото

Фото

💬 «Останнім часом до Міністерства та до мене особисто надходить багато звернень від фахівців експертної та будівельної галузі, які в тому числі і на безкоштовній основі, пропонують свою участь у проєктах та роботах, спрямованих на відновлення об’єктів, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф, зокрема, з обстеження технічного стану таких об’єктів. Дякую всім небайдужим фахівцям, які долучаються до цього процесу!», – зазначила Наталія Козловська.

Зазначимо, що Мінрегіоном були ініційовано зміни до Порядоку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, зокрема, розширено коло сертифікованих фахівців – виконавців робіт з обстеження. 

Відтак на період дії в Україні правового режиму воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів обстеження можуть проводити:
🔸 інженер-проєктувальник із кваліфікаційним рівнем «провідний» або «I категорія», який має кваліфікаційний сертифікат за спеціалізацією «інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення механічного опору та стійкості»;
🔸експерт будівельний із кваліфікаційним рівнем «провідний» або «I категорія», який має кваліфікаційний сертифікат за спеціалізацією «експертиза проєктної документації у частині забезпечення механічного опору та стійкості»;
🔸інженер-консультант (будівництво) із кваліфікаційним рівнем «провідний» або «I категорія».

До обстеження також можуть залучатися підприємства, установи та організації, у складі яких є такі виконавці.

🔹 Для координації роботи з обстеження технічного стану пошкоджених/зруйнованих об’єктів у деокупованих населених пунктах у Мінрегіоні визначено відповідальний структурний підрозділ – Управління ціноутворення, економіки та договірних відносин у будівництві. Відповідальна особа – Вахович Інна Володимирівна (тел.: 097 333-69-40; ел.пошта: VakhovychIV@minregion.gov.ua).

Нагадаємо, 5 квітня Уряд прийняв  постанову  № 423 «Про внесення змін до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва», яка передбачає механізм проведення обстеження пошкоджених в результаті збройної агресії рф будівель і споруд, зокрема об’єктів критичної інфраструктури, для визначення можливості їх подальшої експлуатації, виконання відновлювальних робіт або демонтажу.