Прийняті постанови, необхідні для організації робіт з відновлення чи демонтажу будівель

Минрегтон

Уряд активно працює над тим, щоби процес відновлення інфраструктури, зруйнованої та пошкодженої внаслідок збройної агресії рф, розпочався якнайшвидше. Відтак на засіданні Кабінету Міністрів України 19 квітня були прийняті розроблені Мінрегіоном постанови, необхідні для організації робіт та проведення демонтажу зруйнованих будівель і споруд.

💬 «Хоча на території України тривають бойові дії, нам важливо вже зараз розпочати відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури у звільнених областях. Зокрема, житлових будинків, шкіл, лікарень та об’єктів критичної інфраструктури. Ухвалені сьогодні постанови дозволять прийняти обґрунтовані рішення щодо відновлення пошкоджених об’єктів або їх демонтажу, а також спростити процедуру експертизи проєктної документації та пришвидшити розроблення проєктів відновлення пошкоджених об’єктів», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. 

Відтак постановою «Про затвердження Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії рф, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд» передбачається:
✔ затвердження порядку організації та координації виконання невідкладних робіт уповноваженими органами;
✔ визначення об’єктів, що підлягають першочерговому обстеженню;
✔ комплекс організаційно-технічних заходів, що включається до проведення обстеження пошкоджених об’єктів;
✔ організація робіт щодо аварійного демонтажу на підставі рішення регіональній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

У свою чергу постанова «Про затвердження порядку виконання робіт по демонтажу об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів» надає механізм виконання робіт з демонтажу пошкоджених або зруйнованих будівель і споруд або їх частин, на підставі рішень, прийнятих за результатами технічного обстеження.

Зокрема, документ визначає:
✔ підстави для розроблення проєктно-технологічної документації з демонтажу та виконання демонтажних робіт, її замовника та розробника, а також вимоги до такої документації;
✔ особливості дозвільно-погоджувальних процедур для виконання демонтажу;
етапи виконання робіт з демонтажу. 

Також Уряд вніс зміни до Порядку затвердження проєктів будівництва і проведення їх експертизи, які  спрощують процедуру експертизи проєктної документації та пришвидшують розроблення проєктів з відновлення об’єктів. 

Зокрема, відповідний проєкт постанови передбачає за рішенням проєктувальника за погодженням із замовником можливість розробляти проєкти будівництва з капітального ремонту пошкоджених внаслідок воєнних дій об’єктів (незалежно від класу наслідків (відповідальності), у складі дефектного акту, пояснювальної записки та кошторисної документації.Крім того, документ визначає, що під час дії воєнного стану обов’язковій експертизі підлягають проєкти будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, а також кредитів, наданих під державні гарантії, якщо їх кошторисна вартість перевищує 1 млн грн.