.Зеленський ухвалив закон про компенсації громадянам, які власним коштом відремонтували житло

Зеленскиц

Згідно внесених змін, українці, які зробили ремонт пошкодженого майна за власний кошт зможуть отримати компенсації за програмою єВідновлення.

Чеків та інших підтверджень, не потрібно. Достатньо фото пошкоджень

Механізм компенсації

З січня 2024 року громадяни зможуть отримати компенсації за зроблений власним коштом ремонт житла.  Тобто, ті люди, які витрачали свої власні кошти або брали запозичення в банку на відновлення свого житла, отримають від держави відповідну компенсацію. Ця програма працюватиме аналогічно першому етапу програми єВідновлення, тобто буде чек-лист із зазначенням вартості  пошкодженого елементу. Це буде середня вартість, яку у своїй постанові затвердив уряд, щоб уникнути зловживань і щоб був єдиний підхід відшкодувань. Також треба буде мати фотофіксацію пошкоджень на момент початку ремонту.

Для отримання компенсацій цього не потрібно збирати чеки. Достатньо мати лише фотофіксацію пошкоджень на момент початку ремонтних робіт. Подати заявку на отримання компенсації можна через Дію. Порядок подачі документів аналогічний як подавати за програмою єВідновлення стосовно зруйновано житла.