Скільки житла зруйновано на Харківщині та як працює програма єВідновлення
Місто Харків займає першість за кількістю руйнувань та пошкоджень житла в області. Також саме з Харкова подали найбільшу кількість — 9764 — заявок на компенсацію за зруйноване помешкання за другим етапом "єВідновлення", проте за жодною заявкою сертифіката на нове житло ще не видали.
Про це повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури ОВА Антон Коротовських, передає СтройОбзор із посиланням на Суспільне.
"Сформована досить велика кількість сертифікатів, про отримання ще не чув. 92% цих заявок — пошкоджені квартири. Велика кількість цих квартир розташована в багатоквартирних будинках, що зазнали масштабних руйнувань, зокрема місця загального користування, і тому розгляд таких заявок неможливий. Доки не будуть відремонтовані під'їзди — місця загального користування, будуть людям надходити відмови", — розповів він.
Ще однією проблемою є брак фахівців, які можуть обстежити пошкоджене помешкання та визначити суму компенсації за нього.
"Також, для того, щоб чітко підтвердити статус руйнації, у деяких випадках необхідне проведення інструментального обстеження з залученням сертифікованих експертів, це гроші, а в деяких комісій не передбачені такі статті розходів", — зазначив Антон Коротовських.
Всьго у регіоні налічується пошкоджених 5916 багатоповерхівок та 20 тисяч будинків приватного сектору. Це дані обласної військової адміністрації. Найбільшу кількість пошкоджених і зруйнованих будівель на Харківщині зафіксували в таких містах:
- Харків — 4844;
- Ізюм — 1863;
- Балаклія — 1443;
- Дергачі — 746;
- Чугуїв — 705.
Станом на 22 листопада, за програмою єВідновлення подано 23 410 заявок про пошкоджене майно, з них:
- опрацювали — 13 660;
- погодили надання компенсацій — 10 000;
- відмовили в наданні компенсації — 3608.
Всього виплачено кошти по 8687 заявам на загальну суму 671 млн 139 тис. грн.
За другим етапом "єВідновлення" на Харківщині на отримання компенсації подали 2610 заявок, з них:
- опрацювали — 398;
- погодили надання компенсацій — 216;
- відмовили в наданні компенсації — 182.
Тобто зараз сформовано 216 сертифікатів на загальну суму 320 млн 324 тис. грн.
Наступний етап програми "єВідновлення" передбачає компенсацію за будівельні матеріали або виконані ремонтні роботи на пошкодженому об'єкті.
"Для отримання компенсації потрібно подати звернення через "Дію" з фотографіями, та переконатися, що пошкоджений об'єкт внесений до реєстру пошкодженого майна. Коли працюватиме комісія, то людина матиме право під час огляду житла надати пояснення та документи, які будуть підтверджувати кількість, об'єм виконаних ремонтних робіт", — розповів Антон Коротовських.
Старт подачі таких заявок на отримання компенсації планується на початку 2024 року.