92% підприємців Дніпра відмовились від помостів на літніх майданчиках

Літній майданчик

У лютому 2023 року мерія Дніпра презентувала новий механізм для підприємців щодо оформлення літніх терас – аби підтримати бізнес під час війни, а також втілити європейську концепцію на вулицях нашого міста.

Як нагадали у мерії, суть концепції – зменшити біля кафе та ресторанів кількість помостів, щоб розширити міський простір. Ті підприємці, які відмовляються від помостів, сплачують меншу оренду – тобто лише за розмір столиків. А ті, хто їх лишає, – за площу помосту, передає СтройОбзор. 

Таких закладів, які відмовились від помостів, на сьогодні у місті 92%. 

«Порівнюючи з минулим сезоном, кількість оформлених літніх майданчиків збільшилась майже утричі та склала 202 одиниці. З них із помостом (бар’єрами) оформлено лише 8% від загальної кількості, що удвічі менше показників минулого року. При цьому більшість власників таких майданчиків мають намір розібрати помости або іншим чином переобладнати їх до наступного весняно-літного сезону, тобто робота у цьому напрямі нині триває. Водночас маємо випадки, коли підприємці ігнорують чинні вимоги правил благоустрою та самовільно улаштовують літні майданчики без відповідного договору. Відносно таких підприємців вживаємо відповідних заходів реагування, включно і виконуємо примусовий демонтаж», – прокоментувала представниця КП «Дніпровські активи» ДМР Марина Данильченко.