ГО виграла суд у мерії щодо знесення будівель

Суд

Громадська організація «Громадський Контроль» через суд домоглася скасування рішення міськради, яке давало владі право обстежити будь-яку будівлю, визнати її аварійною та знести.

Про це повідоми керівник ГО Денис Селін, передає СтройОбзор із посиланням на gorod.dp.

«Громконтроль виграв черговий суд проти міськради. В минулому році міська рада Дніпра прийняла рішення, що комісія міської ради може обстежити будь який будинок, признати його аварійним, затвердити документи та знести будівлю (Рішення виконкому 385). В минулому році ми знайшли мінімум один випадок коли за цим рішенням признали будівлю аварійною, а за тиждень знесли. Власники квартири офігіли, так як їх не попереджали ні про обстеження ні про знесення і не надали жодної компенсації», - розповів він.

За його словами, «в суді міська рада фактично плювала на приватну власність», на статті 41,47 Конституції України, ЕСПЛ, про відношення міської влади по питанню недоторканість приватної власності.

«Фактично ми в суді відмінили рішення по якому могли знести будь яку будівлю, яка сподобається забудовникам, особиливо в центральній частині міста. Про один з випадків, як заради землі знесли будівлю, ми півроку тому знімали відео», - додав Денис Селін.

Ознайомитися зі скасованим рішенням міськради можна за наступним посиланням.