Місто виплатило 154,5 млн грн містянам на відновлення житла

Відновлення житла

За 2023 рік Дніпро виплатив 154,5 млн грн містянам на відновлення житла, яке постраждало від ракетних обстрілів.

Про це повідомила начальниця управління соціального захисту Департаменту соціальної політики міської ради Ірина Максименко, передає СтройОбзор. 

Максимальна сума може становити 1 млн грн. Людина, чиє житло постраждало, повинна передусім звернутися до адміністрації району, де воно розташоване. Подати заяву на проведення обстеження квартири чи приватного будинку. Її проводить комісія адміністрації і складає відповідний акт-обстеження.  

«У цьому документі описуються пошкодження, які завдані ракетним обстрілом. Слід наголосити, аби люди уважно читали акт перед тим, як його підписувати. Оскільки матеріальна допомога надається лише на те, що вказано в акті. Далі людина звертається до нашого департаменту за адресою: вул. Шевченка, 11 для отримання матеріальної допомоги. До акту-обстеження додається ще рахунок на вже встановлені, наприклад, двері. Або рахунок, який ще не оплачений. Іще обов’язково додається право власності на житло. Якщо такий документ втрачено, то його слід відновити. Ми не можемо надавати матеріальну допомогу людині, яка просто мешкала у житлі. Часто буває, що у приватному секторі добудовують щось і не оформлюють документи, а воно потім страждає. Матеріальну допомогу на таке надати не можемо. Тому звертаю увагу містян: стежте, аби документи були в порядку», – наголосила Ірина Максименко.

Далі комісія при департаменті ухвалює рішення про надання матеріальної допомоги залежно від того, що вказано в акті, які рахунки надані. Через два-три тижні після винесення рішення кошти надходять людині на її рахунок.