На Паторжинського планують звести новий ЖК: є одне "але"

ЖК на Паторжинського

Архітектурне бюро «Омега Архітекчерал» представило Містобудівний розрахунок будівництва житлового будинку із вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом на вул. Паторжинського, 18/20.

Проект було розлянуто на черговій архітектурно-містобудівній раді, передає СтройОбзор із посиланням на Gorod.dp.

За вказаною адресою на ділянці 0,26 га планують звести житловий будинок, в якому проектується 75 однокімнатних квартир та 78 місць паркінгу. Перший поверх комплексу планують під торговельні та офісні приміщення. Будинок проектується двосекційним, заввишки до 20 метрів. З огляду на те, що будівлю хочуть розмістити на схилі з перепадом висоти близько 5 метрів, перша секція проектується на 5-6 поверхів. На її покрівлі, що експлуатується, хочуть розмістити необхідні за нормативами майданчики та елементи дворової території. Другу секцію бачать заввишки 7 поверхів.

"Перед початком будівництва потрібно виконати великий обсяг робіт з реконструкції мереж, а також знести дві старі будівлі на ділянці забудови. До комерційної частини нашої будівлі будуть окремі входи, а у центрі – вхідна група до житлової частини. Паркінг проектується у стилобатній частині", - розповів головний архітектор проекту Олександр Зеров

Архітектори Ігор Саєнко, Ольга Подушкина, Сергій Філімонов, Михайло Аліпов звернули увагу на проблемні питання проекту, пов'язані з фактичною відсутністю озеленення, дитячого майданчика, складною формою будівлі, проїздами до сусідніх об'єктів тощо. Але головну проблему озвучив архітектор та історик Іван Ревський:

"Дві старі будинки, які планується просто знести, відносяться до цінної історичної забудови міста. А закон вимагає зберегти хоча б їхні фасади. Без вирішення цього питання ваш проект загорнуть і місцеве управління з питань охорони культурної спадщини, і Міністерство культури", - розповів він.