На Підстанції планують збудувати новий ЖК

ЖК у Дніпрі

Дніпровський архітектор Юрій Базаренко розробив Містобудівний розрахунок проекту «Нове будівництво багатоквартирних житлових будинків із приміщеннями комерційного призначення та паркінгом за адресою: тупик Запорізький, 5 та вул. Шинна, 21 у м. Дніпрі».

Проєкт було обговорено на черговій архітектурно-містобудівній раді при ГоловАПУ Дніпра, передає СтройОбзор із посиланням на gorod.dp.

Проект на містобудівній раді представляв архітектор Ігор Саєнко. Зазначимо. У локації нового комплексу не випадково вказано дві адреси. Це – дві великі земельні ділянки у районі Підстанції, з тильного боку ДАФІ. Незважаючи на досить престижне розташування, нині земельні ділянки загальною площею 16 тисяч квадратних метрів зайняті лише колишньою промисловою базою, поряд з якою – гаражі та СТО. Замовник проекту має вирішувати питання виносу і цих гаражів, і розташованої по сусідству газозаправної станції.

Проєкт передбачає будівництво житлового комплексу із шести секцій. Зблоковані 1 та 2 секції плануються найвисотнішими – у 24 та 19 поверхів. Їхня стилобатна частина одночасно виконуватиме і торговельні функції. Входи до цих секцій – з боку Запорізького тупика. На другому поверсі запроектовані офіси та комори мешканців. Третя та четверта секції плануються 9-поверховими. Нарешті, секції 5 та 6 – 11-поверхові, на їх перших поверхах плануються паркінг, торгові установи та дитячий клуб. Загалом у новому комплексі заплановано 720 квартир – 572 однокімнатні, 84 – дві-, 64 – трикімнатні. Загалом новоселами зможуть стати 1546 людей.

До їх послуг буде підземний паркінг на 471 авто плюс ще 57 місць для машин на відкритій території. Велосипедне паркування на 380 місць. Дитячий майданчик та дитячий клуб, що частково виконує функції дитсадка. Майданчики для занять спортом та для дозвілля. Тішити погляд і легені мешканців буде озеленення на сумарній площі 10 тисяч квадратних метрів. А безпеку людям гарантує укриття, яке також планується при цьому ЖК.

Під час обговорення проекту від колег виникла ціла низка питань. Вони стосувалися інсоляції (освітленості) квартир комплексу, достатності паркомісць та перспектив навчання дітей мешканців нового масштабного комплексу у сусідніх школах та дитсадках.

З'ясувалося, що і спортивний майданчик комплексу, що проектується, не відповідає нормативам. Автор проекту припускає, що компенсувати нестачу активності мешканці зможуть у сусідньому парку 40-річчя визволення Дніпропетровська. 

Частина архітекторів рекомендувала переробити проект з урахуванням принципів квартальної забудови.