На Слобожанському проспекті, 27-27-а планують побудувати ЖК

Слобожанський проспект, 27-27-а

На першій в нинішньому році архітектурно-містобудівній раді у Дніпрі архітектор Михайло Аліпов представив передпроектні пропозиції будівництва житлового комплексу з паркінгом по Слобожанському проспекту, 27-27-а.

Ця ділянка площею 0,82 га розташована в районі перехрестя Слобожанського проспекту та вулиці Юннатів, біля віадука, перекинутого через лінії залізниці. Нині її займають складські приміщення, передає СтройОбзор із посиланням на Gorod.dp.

На їх місці інвестори бажають звести комплекс із двох веж заввишки до 78 метрів (24 поверхи). За проектом, радість новосілля у 360 однокімнатних квартирах зазнають 772 мешканці. Загальна площа комплексу – 36 200 квадратних метрів, з яких 20 тисяч припадає на житло. При комплексі планується двоповерховий паркінг ємністю 240 машино-місць.

Також у проекті відображено пішохідний зв'язок проектованого комплексу з ТРЦ «Наша Правда». Тут передбачається створення красивого бульвару з 2-рядним озелененням та благоустроєм.

Труднощі для авторів проекту створювали наявність двох санітарно-захисних зон по сусідству із зоною будівництва – від АЗС та залізниці. У зв'язку з цим буде розроблено санітарно-захисну зону нового ЖК, що відповідає нормативним вимогам.

Внутрішньодворова територія комплексу піднята на стилобатну частину на рівень другого поверху. У її структурі заплановано всі нормативні майданчики та території.

Дві житлові будинки розміщені нестандартно. Один – паралельно Слобожанському проспекту, другий розташований під кутом до нього та орієнтований на вулицю Юннатів. За словами проектувальника, це зроблено насамперед задля забезпечення інсоляції квартир.

На прилеглій території вздовж проспекту планується пішохідний бульвар із велодоріжкою. Він продовжить таку саму зону, що йде від території Будинку торгівлі до віадука, який у перспективі планують капітально реконструювати. Особливу увагу автор проекту приділив перспективам розвитку вулиці Юннатів, яка виконує лише функцію проїзду до будинків приватного сектору.

Члени ради надали пропозиції щодо житлових обсягів. Зокрема, зробити замість двох три будівлі, але меншої поверховості. Проект ще залишається на обговоренні.