На «Воронцовці» планують збудувати дві гігантські вежі

На «Воронцовці» планують збудувати дві гігантські вежі

Дві величезні, заввишки 130 метрів, вежі можуть стати новою архітектурною та візуальною домінантою лівобережної частини Дніпра.

Про це стало відомо під час чергової містобудівної ради Дніпра, на якій були представлені перспективні проекти розвитку міста, передає СтройОбзор із посиланням на gorod.dp.

Архітектор Ігор Саєнко виніс на розгляд містобудівної ради передпроектні пропозиції щодо будівництва нового багатофункціонального комплексу по Мануйлівському проспекту, 65. Розглянута ділянка зараз займає ринок і паркування на перехресті проспектів Мануйлівського та Слобожанського.

Ідею будівництва цього комплексу із двох висотних веж виношує великий інвестор. Він готовий вкласти серйозні кошти не лише у будівництво комплексу, а й у впорядкування прилеглих територій, включаючи прилеглі проїзди та реконструкцію зелених зон – можливо, навіть частини сусіднього парку.

Багатофункціональний комплекс буде включати дві висотні вежі і 3-поверховий торговий комплекс (з кінотеатром, спортивними центрами та іншими розвагами) між ними.

Ближня до Слобожанського проспекту башта бачиться проектувальнику житловою, 38-поверховою, заввишки 130 метрів. У ній 35 поверхів будуть житловими, 3 – технічними. Тут планується 280 квартир (по 70 одно- та трикімнатних, 140 – двокімнатних) для 672 мешканців. Другу вежу умовно названо «Готельною». Із її 37 поверхів 21 займе готель, 10 – офіси, один – ресторан, три увійдуть до складу торговельного комплексу, ще 2 – технічні.

Для повного вирішення проблеми паркування в комплексі проектується підземний 5-поверховий паркінг аж на 800 авто. А відповідно до вимог нових Державних будівельних норм (ДБН) при комплексі буде сховище на 4045 осіб.

Думки членів містобудівної ради про запропонований проект розійшлися.

Як вважає Михайло Аліпов, у цьому районі вже склалася щільна забудова, яка не дає змоги реалізувати такий масштабний проект.

«Одна висотка на цьому місці - добре, а ось друга будівля може бути значно нижчою», - вважає Сергій Філімонов.

Його підтримала Ольга Подушкина: «Ці об’єми роблять дуже гучний акцент. Першу вежу варто зрізати на третину. Друга вежа може бути ще нижчою, і тоді вона складе органічну композицію з існуючою будівлею».

Іншим архітекторам ідея сподобалася. Головний архітектор Дніпра Дмитро Волик нагадав про те, що чверть століття тому подібний проект нового висотного символу лівобережжя хотіли реалізувати на початку житлового масиву Сонячний. Але ідея так і залишилася на папері.