На вул. Набережна Перемога замінюють ділянку колектора

Колектор

У Дніпрі на вул. Набережна Перемоги, у районі інституту фізкультури, почали ремонт колектора зливової каналізації. Його ділянку замінюють на цілком нову. Це вирішить багаторічну проблему із підтопленням території. 

За словами майстра з ремонту гідроспоруд Петра Пістуненка, підтоплення у згаданому місці виникали через низку причин, передає СтройОбзор. 

«Одна з них — колектор йде паралельно напірній каналізації і перетинається з нею у деяких місцях. Через це і утворилися контрухили, перегини, а відтак — відбувається затримка пропуску води. Друга причина — достатньо маленький діаметр труб дощової каналізації. Якщо невеликий потік води, то система справляється. Коли великий, то, звісно, ні. Тобто після рясних дощів вода погано йшла, були постійно калюжі. Тому ремонт колектора зі збільшенням діаметра труб вирішить проблему», — пояснив він. 

Зі слів заступника начальника КП «УРЕА» ДМР Михайла Ступака, ймовірно, радянські будівельники хотіли більш легким шляхом вирішити проблему перетину мереж. Їхні прорахунки у тому, що труби різного діаметра розташовані майже на одному рівні. Тож простим очищенням труб проблему не вирішити. 

«Тому єдине рішення — відремонтувати колектор, цілком замінивши його ділянку. Прокладаємо новий колектор збільшеного діаметра з належним ухилом, який самопливно відводитиме воду. А значить після рясних дощів вона не накопичуватиметься біля проїжджої частини, як це часто бувало, і не буде підтоплень території, не утворюватимуться ями. Словом, це безпека. Йдеться про заміну колектора завдовжки близько 350 метрів. Зараз розпочали ремонт першої ділянки — випускної частини колектора завдовжки 54 метри. Виконуємо буріння, аби не перекопувати проїжджу частину і не перекривати рух транспорту. Цілком роботи плануємо завершити до осені», — зазначив Михайло Ступак.