На вулиці Гончара руйнується фасад історичного будинку

Будинок з гномами

У Дніпрі руйнується фасад історичного будинку з гномами на вулиці Гончара.

Від гіпсових фігур відпали частини, а на стінах будівлі помітні тріщини, про це передає СтройОбзор із посиланням на gorod.dp.

За словами історика Максима Кавуна, будівлі понад 130 років, її побудував відомий купець Штейн. Там винаймали квартири професори тодішнього Гірничого училища. Будівля є унікальною для Дніпра, зазначає він. Фасад відрізняється багатим оздобленням: можна побачити фігури гномів, грифонів та сатирів. Зокрема, гноми пов`язані зі знаками масонства, адже у ХІХ-ХХ століттях будинок вважався осередком масонства. За легендами, під будинком є підземні ходи. Зараз, каже Максим Кавун, стан будівлі незадовільний.

"Фасад потребує реставрації. Тут вже обвалилося дві жіночі голови за п’ять останніх років", — говорить він.

Начальниця профільного управління міськради Надія Лиштва розповіла: у вересні 2023 року будинок отримав статус об’єкта культурної спадщини. Але реставрувати пам'ятку зможуть лише за умови укладання з мешканцями спеціального охоронного договору.

"Ми їм неодноразово писали. Але мешканці не поспішають. А потім неможливо буде провести реставраційні роботи, навіть тоді, коли з’являться кошти", — зазначила посадовиця.

За її словами, слідкувати за фасадом має керівна компанія. Втім, за законом вона не може проводити реставраційні роботи.

в Компанії повідомили, що обстежили будинок та передали акт жителям. Проте з керівництвом кореспондента не з`єднали. Наразі жоден з мешканців історичного будинку не уклав охоронного договору з міськрадою. Вплинути на людей, кажуть в міськраді, вони не можуть.