На землях водного фонду планували незаконно збудувати елітне містечко

Незаконне будівництво

Колишній голова Новомосковської районної державної адміністрації та двоє «кримінальних авторитетів» створили злочинну організацію, до якої залучили підприємців. Вони розробили схему незаконного заволодіння 35 земельними ділянками водного фонду у Самарській затоці.

Про це повідомили у прокуратурі Дніпропетровської області, передає СтройОбзор. 

Посадовець організував винесення незаконних розпоряджень щодо виділення вказаних земель у приватну власність. Інші учасники забезпечили оформлення майнових земельних прав на членів сім’ї та підконтрольних людей. У подальшому обвинувачені планували змінити цільове призначення земель та побудувати елітне котеджне містечко. Відповідно до офіційних даних Фонду державного майна України, вартість 70 га захоплених земель становить понад 17 млн грн.

У ході 30 санкціонованих обшуків за місцями проживання обвинувачених вилучено документацію, яка підтверджує незаконну діяльність, мобільні телефони, чорнові записи. За клопотанням прокурора накладено арешт на грошові кошти та елітні автомобілі обвинувачених.

Злочинцям інкриміновано заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого в особливо великих розмірах, легалізацію майна, створення, керівництво та участь у злочинній організації, встановлення та поширення злочинного впливу (ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 255-1 КК України).