Розпочато підготовку до демонтажу двох під’їздів будинку, куди потрапита російська ракета

Демонтаж

У Дніпрі розпочали демонтаж двох знищених під’їздів по вул. Набережна Перемоги, 118, куди 14 січня російські військові влучили ракетою Х-22. Теракт забрав життя 46 людей. 

Як повідомили у мерії, за цей рік місто повністю відновило будинок: вставили вікна, де їх розтрощила вибухова хвиля, замінили ліфти, виконали фасадні роботи тощо. Крім цього, всі мешканці повністю зруйнованих квартир отримали компенсацію – 2 млн грн., передає СтройОбзор. 

«Нині  триває підготовчий період: ми огороджуємо територію та готуємо її під встановлення баштового крану. Крім цього, підсилюємо конструкції. Це триватиме до березня. Потім почнемо розбирати будівлю. Це дуже кропітка робота. Треба обережно розібрати кожну цеглину, зачистити кожну деталь, а потім баштовим краном спустити. Усього – понад 1 050 панелей. Це дві секції під’їздів. Крім цього, тут передбачено відселення тих квартир, які розміщені поруч з місцем вибуху. Усе це – задля їхньої безпеки, адже процес демонтажу небезпечний і ніхто не знає, як поведе себе конструкція. Проте ми знаємо, як розбирати безпечно. Після демонтажу упорядкуємо фасадну частину будинку та виконаємо благоустрій території», – розказує представник підрядної організації «ПРІОРИТЕТБУД АЛЬЯНС» Андрій Пашко. 

Підрядники вже розпочали огородження місця робіт. 

Проєкт демонтажу будинку № 118 по вул. Набережна Перемоги розрахований на рік, проте, за словами директора департаменту житлового господарства міськради Сергія Файфера, цей процес можливо завершиться і раніше.

«Ми довго йшли до того, аби розробити правильний, а головне безпечний проєкт демонтажу цих двох під’їздів. Бо було багато складнощів у тому, аби квартири поруч не постраждали. Тож ми обрали проєкт та підрядну компанію, яка має досвід у подібних роботах. Мешканці квартир, які розміщені поруч з цими під’їздами, будуть відселені. Це 42 квартири. Їм міськрада виділить компенсацію на винаймання житла на період, поки йтиме демонтаж», – підсумував Сергій Файфер.

З мешканцями квартир, які будуть відселені на час демонтажу, департамент соціальної політики вже тримає зв’язок щодо компенсації на оренду осель.