Триває ремонт одного із найбільших колекторів у місті

Ремонт колектора

У Дніпрі на вул. Набережній Перемоги (район інституту фізкультури) триває ремонт колектора зливової каналізації. Нині фахівці зіштовхнулись із проблемою, яка виникла ще під час забудови.

Про це повідомили у міськраді, передає СтройОбзор. 

«Наша бурова установка під час робіт натрапила на перешкоду — залізничні рейки. Машина бурить лише землю, шлак, але не такі блоки. Тож зараз на ділянці, де розвертається транспорт, ми зняли шар асфальту, аби дістати ці залізничні рейки. Роботи проведемо протягом трьох днів. Ці рейки, мабуть, з’явились ще у 60-х роках, коли будували набережну. Тоді її відсипали всім чим можна: будівельними відходами, доменним шлаком тощо. У цілому на сьогодні ми виконали  вже 50 % робіт», — розповів заступник начальника КП «УРЕА» Дніпровської міськради Михайло Ступак.  

Цей колектор звели близько 70 років тому. І зараз на цій ділянці поки є підтоплення, особливо після великої кількості опадів. Адже радянські будівельники не врахували ані діаметр труби, ані те, що цей житловий масив так розбудують.

«Нещодавно після зливи на цій ділянці дві смуги дороги були затоплені. Адже тоді випала велика кількість опадів. Бо в нас останні роки дощі точкові та інтенсивні: за 30 хвилин випадає понад місячна норма опадів. Але ми знаємо такі місця і намагаємось проблему вирішити. Акцентую: труби тут вкладались давно. Вони різного діаметра, тож ніяк не могли впоратись зі своєю функцією. Ми ж робимо трубу метрового діаметра, тобто вона майже вдвічі більше. Для цього використовуємо польську машину для буріння, яка є однією з найкращих на ринку і пробурює під землею. Тобто не потрібно розривати проїзджу частину, аби вкласти трубу. Все це робиться під проїжджою частиною, щоб не заважати руху транспорту. Плануємо завершити увесь етап робіт до кінця року», — додав Михайло Ступак.