У Дніпрі виявили незаконні врізання у зливову каналізацію

Каналізація

Люди вивели каналізаційну трубу зі своїх будинків прямісінько до Аптекарської балки, де протікає струмок, що впадає у річку. 

Про це повідомив начальник ділянки з обслуговування та експлуатації дощоприймальних мереж Андрій Олефіренко, передає СтройОбзор.

Нечистоти, бруд та інше сміття - усе це мешканці приватного сектору у Чечелівському районі зливали у Дніпро. 

«Ми розробили ноу-хау. Ось у таку звичайну пластикову пляшку ми засипали пісок. Далі її ми просовуємо у трубу, аби з неї вже нічого не витікало. Подібне ми вже робили у Гнилокіші, де також несумлінні мешканці вирішили його перетворити на озеро нечистот. Додам, якщо мешканці захочуть позбутися цих пляшок, то їм це вдасться на превелику силу, адже потрібно буде перекопати певну ділянку, аби дістати ту пляшку», – прокоментував Андрій Олефіренко.

Водний кодекс України забороняє скидання стічних неочищених вод і без наявних дозволів до водних об'єктів. Крім того, у правилах благоустрою Дніпра теж заборонено скидати стічні води до мережі. За ці незаконні дії є штрафи. Працівники міськради наділені повноваженнями складати адміністративні протоколи і далі на комісії вирішувати суму стягнення. Для фізичних осіб воно сягає від 340 до 1360 грн, а для юридичних та підприємців – від 850 до 1700 грн.

«Це не перша така ліквідація. Торік ми вже ліквідовували такі труби в Амур-Нижньодніпровському районі на річці Гнилокіш. Нині ж ми спостерігаємо, що ця річка стала чистішою», – додав заступник директора департаменту екологічної політики - начальник управління охорони навколишнього середовища ДМР Ярослав Крисько.