Завершується демонтаж секцій будинку, в який влучила ракета

Демонтаж

У Дніпрі завершують демонтаж двох під'їздів будинку № 118, що на Набережній Перемоги.

Про це повідомив головний інженер підрядної компанії Олександр Романцов, передає СтройОбзор. 

14 січня 2023-го росіяни поцілили у будинок ракетою Х-22, забравши життя 46 людей. Торік місто вирішило демонтувати два під'їзди у третьому корпусі, які вщент зруйновані. А вже у грудні 2023 на місці трагедії підрядна компанія організувала підготовчі роботи до демонтажу, який розпочали у березні 2024. 

На сьогодні 9 поверхів двох під'їздів вже розібрали. 

«Це перший проєкт в Україні, в якому доводиться проводити демонтаж конструкцій будинку поруч з тими під'їздами, де житимуть люди. До цього ми мали досвід із розбору будинків — демонтували після вибуху газу на вул. Мандриківській, 127. Але ж ви розумієте, що там такої складності не було. Тут треба робити все ювелірно, аби не пошкодити стіни, за якими мають потім проживати люди. Але ми впорались. Також найважче під час проведення робіт було саме очистити приміщення. Це меблі, килими, шафи тощо. Все це ми робили вручну, тож це відібрало багато часу. Щодо розбору конструкцій, то їх прибирали так, як і будували – по панелях. І робили це дуже обережно. Демонтували понад 1000 таких», — розповів він.

На сьогодні роботи з демонтажу майже завершено. Лишилось розібрати фундамент.

«Ми плануємо завершити роботи десь до кінця серпня. Вже наступного тижня буде проводитись демонтаж крана і мешканці, які були відселені, зможуть з 1 липня повертатися до своїх осель. На сьогодні ми сміливо можемо сказати, що роботи виконані на 90 % і до кінця серпня все завершимо», — зазначив директор департаменту житлового господарства Дніпровської міськради Сергій Файфер.