Житловий будинок на проспекті Яворницького отримав статус пам'ятника

Яворницького, 82

До категорії «Щойно виявлених об'єктів культурної спадщини» міста Дніпро включено величезний житловий будинок з магазинами на пр. Яворницького, 82.

Ця будівля – споруди 1951-53 років, передає СтройОбзор із посиланням на gorod.dp.

Спеціалісти міського управління з питань охорони культурної спадщини розповіли, що пам’ятка розташована на огородженій території багатоквартирної житлової забудови в межах історичного ареалу «Центральний». Проєкт житлового будинку було розроблено в 1949-1951 рр. для Дніпропетровського автозаводу інститутом Мосміськбудпроєкт (архітектор В.Н. Яковлев).

Пам’ятка оформлена в стилі радянського декоративізму: головні фасади багато декоровані, дворові – значно спрощені. Перший поверх  було відведено під дитячі ясла, магазини та кафе. За час експлуатації будівлі проводились лише поточні ремонти: заміна шиферу, інженерних мереж, ремонт та фарбування оштукатурених ділянок, пробивка нових вхідних прорізів, влаштування нових ґанків та перепланування приміщень. На сьогоднішній день 1-й поверх займають офіси та банк, приміщення колишнього кафе не використовується. В лівому крилі (в наскрізному пішохідному проході) побудовано продуктовий магазин».