Злочинці привласнювали нерухомість та вбивали власників житла

Суд

Прокурори відстояли у суді апеляційної інстанції вирок суду першої інстанції у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією усього належного майна чотирьом учасникам злочинної організації.

Про це повідомили в пресслужбі Дніпропетровської обласної прокуратури, передає СтройОбзор. 

Прокурори у суді довели, що діючий на той час адвокат, залучивши спільників, упродовж трьох років незаконно заволодівали квартирами і домоволодіннями у м. Дніпро, Кам’янському та Дніпровському районах.  До кожної «справи» учасники злочинної організації ретельно готувалися. Підшуковували жертв, зокрема людей похилого віку, стежили та збирали про них інформацію.

Щоб змусити власників житла переписати на них нерухомість, засуджені вводили потерпілих в оману, погрожували їм фізичним насильством, залякували, викрадали і незаконно позбавляли волі. Для приховання протиправної діяльності учасники організації вбили 9 потерпілих. Після цього на підставі підроблених документів нерухомість продавали. Отримані від продажу кошти розподіляли між собою.

У такий спосіб підсудні заволоділи 11-ма об’єктами нерухомості на загальну суму 8 млн грн. У судовому засіданні вони не визнали свою вину.

Злочинців визнали винними в умисних вбивствах, незаконному позбавленні волі і викраденні людей, розбої, вимаганні, шахрайстві, створенні злочинної організації, підробленні документів (ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст. 187, ч. 4 ст. 189, ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 255, ч. 2, 3 ст. 358 КК України). Наразі вирок набрав законної сили.