Кагановська: На відновлення ХНУ ім.Каразіна потрібні мільярди гривень

харьков

На відновлення зруйнованих війною корпусів Харківського національного університету ім. Каразіна знадобиться кілька мільярдів гривень.

Про це журналістам розповіла ректор ВНЗ Тетяна Кагановська, передає СтройОбзор.

КОРПУСИ, СПОРТКОМПЛЕКС ТА ГУРТОЖИТКИ 

За її словами, з початку вторгнення військ РФ особливо сильно постраждали три корпуси університету, спорткомплекс "Каразинський" та два гуртожитки з дев'яти. Зокрема, пошкоджено корпус Фізико-технічного факультету у П'ятихатках, два корпуси у центрі Харкова, бібліотека та Музей природи, а також інститут держуправління на Московському проспекті.

ПОПЕРЕДНІ ПІДРАХУНКИ

За попередніми підрахунками, на відновлення всіх розбитих війною корпусів університету знадобиться близько 3,5 мільярда гривень.

«Приблизно ми оцінюємо, але розуміємо, що це зараз дуже важко зробити. Я можу сказати, що МОН також перебудувалось під нові реалії спілкування з ректорами, у нас зразу сформувався чат, де ми повідомляли інформацію про те, що в нас відбувається.

Спочатку це була просто інформація, зараз ми вже заповнюємо форми. Приблизно на відбудову нам потрібно 3,5 мільярди гривень. Але в цю суму не враховано обладнання. Ми не до кінця розуміємо, що всередині можемо відновити.

Ми порахували, скільки наших викладачів залишилась без житла – і це також втрати для університету. Для того, щоб наші викладачі повернулись працювати, ми повинні їм надати якесь житло.

Якщо матеріально оцінити, то дуже серйозно постраждали три корпуси, спорткомплекс "Каразінський" та два гуртожитки із дев’яти»,- розповіла ректорка.

ВИКЛАДАЧІ БЕЗ ЖИТЛА

Тетяна Кагановська також додала, що через бойові дії без житла залишилося кілька викладачів вишу, і це теж – витрати для університету.