Окрім «Наукового парку» на Барабашова, Фостер готує ще чотири проекти у Харкові

Терехов фостер

Проект будівництва наукового парку з житловою забудовою на зруйнованій частині ТЦ “Барабашово” стане основою, на підставі якої в подальшому розроблять нову концепцію розвитку міста. 

Про це йдеться у релізі, який опублікувала Norman Foster Foudation, повідомляє ХАЦ

“Пілотний проект «Наукове сусідство» представить високотехнологічні індустрії, дослідження та стартапи для відновлення промислової бази міста. Це стане основою дослідження – містобудівного плану бульварів, вулиць, площ, парків та озеленення з вказівками щодо висоти та відступу будівель із виділеним зонуванням. Цей проект стане місцевим і міжнародним магнітом для талантів, що позиціонуватиме Харків на передовій інновацій, технологій та урбанізму. Цей містобудівний проект буде розроблено на замовлення міста Харкова та виконуватиметься командою NFF у співпраці з місцевими архітекторами та харківською владою”, – йдеться у заяві фундації.

За інформацією пресслужби міськради, розглядали кілька ділянок для створення научного парку. На відміну від територій у районі Харківського авіаційного заводу та колишнього заводу «Серп і молот», які також розглядалися як варіанти, ділянка в районі ринку має низку переваг: там сформована розвинена транспортна система, є можливість розширення територій, і поряд розташована природна зона.

Норман Фостер наголосив, що це буде не просто науковий парк, а велика локація з університетами, житловими будинками, магазинами, науковими лабораторіями, інфраструктурою для відпочинку.

«Цей буде район із щільною житловою забудовою, невисокою – максимум 6-7 поверхів, розділений на квартали, як у європейських містах, зелений, безпечний. Фокус буде спрямований на людину: як їй зручно ходити, де паркувати машину. На цей науковий парк приїжджатимуть дивитися туристи», – підсумував Норман Фостер.

Проектування наукового парку – це один з п’яти проєктів, з яких буде складатися майбутній генплан. Інші частини отримали назви “Спадщина”, “Ріки”, “Промисловість” та “Житло”.

Проєкт “Спадщина” – має закріпити підходи до відновлення історичних будівель і використання навколишніх громадських просторів в центрі міста.

Проєкт “Ріки” – перетворить 6-кілометрову смугу між річками Харків і Немишля на екологічний, пішохідний та велосипедний простір, який переходить у загальноміську мережу мобільності.

Проєкт “Промисловість” – це галузевий розділ, який має забезпечити модернізацію промисловості в місті. Як приклад, перепрофілювання забруднювальної вугільної електростанції на центр виробництва чистої енергії та продуктів харчування. 


Проєкт “Житло” – мова йде про модернізацію існуючих панельних житлових кварталів для створення безпечного, сучасного та енергоефективного житла по всьому місту. 

За словами Нормана Фостера, є бачення того, як зберегти будівлю за рахунок нового шару з дуже простих матеріалів, які кріпляться на стару споруду. І найголовніше, що коли йде реконструкція, жителі можуть перебувати всередині абсолютно безпечно. 

Харківська група архітекторів і Фонд Нормана Фостера готують вичерпний підсумковий документ цієї роботи, який буде надано широкому загалу найближчими тижнями.