Окупанти знищили історичну пам'ятку у Харківській області

 Гора Кременець

В Ізюмі російські військові знищили стародавніх кам'яних половецьких баб, які розташовані на горі Кременець.

Про це повідомив  уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає СтройОбзор з посиланням на SQ. 

"Бачимо, як наші пам'ятники "заважають" російським військовим - вони зруйнували кам'яних половецьких баб на горі Кременець неподалік Ізюму Харківської області. Пам'ятники датовані IX-XIII століттям. Своїми діями Російська Федерація порушує норми міжнародного права - а саме Гаазьку конвенцію про захист культур у разі збройного конфлікту", - наголосив він.

За його словами, культурні пам'ятки у Харківській області є надбанням всього людства. Однак РФ, мабуть, не зацікавлена ​​розуміти зв'язки людських поколінь та вивчати історію.

"Ми разом з міжнародною спільнотою повинні зробити все, щоб притягнути до відповідальності як державу-агресора, так і окремих фізичних осіб, винних не лише у вбивствах цивільних, а й у руйнуваннях, ушкодженнях та викраденні культурних цінностей України", - заявив Дмитро Лубінець.

Довідка СтройОбзор. Гора Кременець є геологічним пам'ятником природи, там є оголення верхньокрейдових та юрських порід з численними останками органічного світу. Половці використовували баб як ідолів для шанування своїх предків. За їхніми віруваннями жіночі статуї давали воїнам підтримку, сили і безсмертя. Чоловічі постаті уособлювали батька-покровителя роду.