Пам’ятку у центрі Харкова відсудили у незаконного власника

Медичне товариство

Східний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу щодо повернення державі пам’ятки містобудування та архітектури місцевого значення та земельної ділянки, на якій вона розташована.

Про це повідомили у прокуратурі Харківської області, передає СтройОбзор.

З відкритих джерел, зокрема, Єдиного державного реєстру судових рішень, встановлено рішення про визнання права приватної власності на пам’ятку містобудування та архітектури місцевого значення «Медичне товариство» та земельну ділянку по вул. Максиміліанівській у Харкові, на якій вона розташована. Площа пам’ятки складає 632,4 кв. м, а її вартість — 15 млн грн. Площа ділянки історико-культурного призначення, про яку йдеться — 2 470 кв. м, а її вартість — 1,4 млн грн.

Зазначене рішення суперечило положенням Закону України «Про охорону культурної спадщини», Земельного кодексу України, а також законодавству України, яке втратило свою чинність, але на момент виникнення спірних правовідносин регулювало прядок набуття права власності, зокрема, визначало право на спірну пам’ятку та земельну ділянку саме за державою в особі уповноважених органів.

Заступником керівника обласної прокуратури у серпні 2023 року було внесено апеляційну скаргу в інтересах держави в особі Фонду державного майна України, Харківської обласної військової адміністрації та Департаменту культури та туризму Харківської обласної військової адміністрації. Після майже року слухання справи у судах апеляційної та касаційної інстанцій позивачем подано заяву про відмову від позову.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду вказану відмову прийнято судом, визнано нечинним оскаржуване прокурором рішення Господарського суду Харківської області, провадження у справі закрито.

«Обласною прокуратурою забезпечено повне фактичне поновлення порушеного права держави в особі Фонду державного майна України та Харківської обласної військової адміністрації», - йдеться у повідомленні.