Прокурор Міжнародного Суду Карім Хан побував у Харкові

харьков

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан вже втретє в Україні за час війни. На цей раз ним було відвідано Харків, щоб оглянути постраждалі війною райони та зафіксувати віськові злочини російської армії.

Про це повідомила генпрокурорка України Ірина Венедіктова.

ОСОБИСТИЙ ОГЛЯД

харьков

Так, прокурор МКС разом із представниками української влади оглянули Північну Салтівку, а також побували в Шевченківському районі Харкова, де 26 травня загинули 9 осіб та 17 були поранені.

СПІЛЬНА СПІВПРАЦЯ

харьков

«Прокурор Хан уважно обстежує всі місця злочинів, ставить важливі професійні питання нашим прокурорам. На фронті справедливості ми з ним пліч-о-пліч: в незалежному розслідуванні Офісу прокурора МКС українська прокуратура надає активне сприяння Гаазі. Водночас ми разом працюємо в рамках Спільної слідчої групи на платформі Євроюсту, до якої Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду долучився в перше в своїй історії.

Завдяки змінам до законодавства у МКС є необхідні процесуальні інструменти для роботи «на землі». На черзі – відкриття їх представництва в Україні. Завдання нашої правоохоронної системи нині надати всі можливості нашим колегам працювати об‘єктивно, незалежно і швидко», - розвопіла Венедіктова.

КІЛЬКІСТЬ РУЙНУВАНЬ ТІЛЬКИ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ

харьков

Також генпрокурорка уточнила, що в результаті перманентних атак в місті та області загинули вже 760 цивільних (за інформацією поліції на 14 червня — 841), поранено більше 1000. Зруйновано більше 4000 об’єктів, з яких майже — 2500 багатоповерхівки.