Терехов: люди повертаются до мIста

Терехов

 

▪️Про звільнення Малої Рогані. Це принципово важливо, тому що саме звідти ведуться постійні обстріли житлових мікрорайонів міста Харкова. Це дуже важливо і знаково. Ніч минула більш-менш спокійно, спокійно — можна сказати, з натяжкою, тому що обстріли є, обстріли не припиняються, і я попросив, щоб мирне населення ночувало переважно у підвальних приміщеннях, бомбосховищах, на станціях метро, щоб зберегти життя людей. Уцілому ситуація контрольована у місті. Ми зранку почали роздавати гуманітарну допомогу — продукти, медикаменти, предмети першої потреби. Робота щоденна. Подаємо воду, тепло, навіть гарячу воду у понад тисячу будинків, але ситуація напружена.

▪️Про альтернативи для електрики. Цілеспрямовано російська армія бомбить наші трансформаторні підстанції. Ми разом з обленерго — доводиться постійно перемикатися, чинити підстанції... Ми отримуємо генератори — і по лінії Офісу президента, і Кабінету міністрів, з інших міст, це варіанти, коли неможливо відновити розбиту підстанцію, потрібно переходити на генератори. Звісно, генератори необхідні.

▪️Про людей, які виїхали з Харкова. За нашими підрахунками, приблизно 30% населення сьогодні залишили місто Харків, але хочу сказати, що останнім часом ми спостерігаємо, що дуже багато харків’ян повертаються. Повертаються і чоловіки, які відвезли свої родини і вступають до лав територіальної оборони, повертаються навіть цілі родини, тому що не хочуть жити в іншому місці... Це справжні патріоти, патріоти свого міста, патріоти України.

▪️Про допомогу Харкову від бізнесу. І місцевий бізнес, і великий бізнес теж допомагає. Ми отримуємо гуманітарну допомогу. Можу сказати, що усі мери міст, де, можна сказати, більш-менш спокійна ситуація, вона неспокійна усюди, але нам відвантажують гуманітарну допомогу. Я дуже вдячний усім за таку підтримку.