Територію Саржиного Яру можуть забудувати

Саржин Яр

Харківський міський голова Ігор Терехов заявив про проведення фінансового аудиту всіх закупівель, які роблять комунальні підприємства та департаменти Харківської міської ради. 

Про це він написав на своїй сторінці в телеграм, передає СтройОбзор. 

"Після проведеної перевірки усі необовʼязкові тендери будуть скасовані, а гроші, виділені на них, перенаправлені на відбудову зруйнованого росією житла, інфраструктури або військові потреби", - повідомив мер.

Разом з цим, до розгляду Харківської міської ради готується проєкт забудови території місцевого водно-пейзажного парку Саржин Яр. Як зазначає видання Pragmatika, у зв'язку з цим, під аудит має потрапити і одне з улюбленіших місць жителів Харкова. Наразі він перебуває під загрозою часткової забудови. Причина — проєкт зведення нового офісного центру, під який виділена територія 1,7 га, що становить 10% від усього парку. Архітекторка, керівниця архітектурної студії SBM Studio, яка займалася проєктом реконструкції Саржиного Яру у 2020 році, Ольга Клейтман розповіла, що ця ділянка була виділена під забудову приватному власникові ще за часів колишнього голови Харківської ОДА. Але суперечки з приводу законності цього рішення ведуться й досі.

"Впродовж усього часу реконструкції Саржиного Яру і після неї забудовники намагалися відхопити частину території парку, спочатку — під житловий будинок та господарські будівлі по вул. Ковригінській, а зараз — під офісний центр із боку проспекту Науки. У випадку із забудовою по вул. Ковригінській, попри наданий у 2020 році дозвіл Харківської міської ради на розроблення проєкту житлового будинку, у 2023 році Верховний Суд усе ж таки задовольнив позов прокуратури Харкова на користь держави та скасував рішення", - розповіла Ольга Клейтман.

Щодо проєкту офісного центру з боку проспекту Науки, то ситуація наразі залишається невизначеною

"Три роки тому, після завершення реконструкції Яру, міська рада спромоглася все ж таки повернути спірну ділянку у власність міста. І начебто все, перемога! Але під час одного з візитів президента України до Харкова, а саме прийому в ЄрміловЦентрі, було підняте питання щодо будівництва нових схожих культурних просторів. І “під шумок” був запропонований той самий раніше відхилений проєкт офісу в Саржиному Яру… Унаслідок перемовин його погодили, і міська рада вирішила відновити проєктування. Дивно, чи не так?" - додала Ольга Клейтман.

Візуалізація проєкту офісного центру

Площа чотириповерхового офісного центру займає понад 10 тис. кв. м, із яких 8,7 тис кв. м — це офісні приміщення. Це при тому, що поблизу вже є понад 90 тис. кв. м офісних приміщень. 

"Проєктуванням цього офісного центру займається харківська будівельна компанія “Авантаж”. Сам проєкт був розроблений іще до війни, але, на мою думку, він не був доречним ані тоді, ані зараз. Компанія не ризикує своїми грошима, вони ризикують грошима платників податків", - каже Ольга Клейтман.

Як повідомили СтройОбзору в "Авантажі", компанія приймає участь лише у передпроектних підготовках. Об'єкт, про який йдеться, буде міським. І поки ніякого будівництва не планується. 
Головне щоб ця «міська споруда» не перетворилась на щось інше. Такі приклади Харків знає