У Харкові готуються презентувати новий Генплан

Харків

З початку війни влада міста почала говорити про створення нового Генерального плану Харкова. Презентувати його обіцяють до кінця року. 

Як повідомив на засіданні робочих груп «UN4Kharkiv» та «UN4Mykolaiv» Харківський міський голова Ігор Терехов, у місті також реалізують пілотний для України проєкт, передає СтройОбзор.

 «Нещодавно я зустрічався з керівником ЄІБ по Україні, і він дуже високо оцінив те, що робить Європейська економічна комісія ООН з Фондом Нормана Фостера, муніципалітетом та групою архітекторів. Ми створюємо економічну модель міста. Без економічного розвитку не буде гарної архітектури. Нам треба буде багато зробити, тому з початку повномасштабної війни ми взялися за Генеральний план міста», - зазначив мер Харкова. 

 За його словами, до нового нового генплану внесуть збереження культурної спадщини, будівництво житла, створення зелених зон, розвиток промисловості та наукового потенціалу. Для того, щоб місто було максимально комфортним, при плануванні врахують дані соціального опитування, у якому взяли участь 17 тис. харків'ян, які висловили думку про те, якими вони бачать Харків та Україну в майбутньому. 

 «Розробили кілька етапів, які будуть втілені у життя за підтримки комісії ООН, банків. Нам потрібні донати. Спільна робота дасть свої плоди, і після нашої перемоги ми разом зі світовою громадськістю відродимо наше місто, відбудуємо його, і воно буде ще гарнішим та комфортнішим. Вдячний усім учасникам за титанічну працю, команді Нормана Фостера, провідним економістам», - додав Ігор Терехов.

Як повідомила директорка Департаменту по взаємодії з міжнародними агенціями та фінансовими установами Ольга Дем'яненко для "Суспільного", до кінця року влада збирається вивести загальну стратегію бачення тих нових підходів і нових проєктів, які будуть включені у генплан.

Як вже писав СтройОбзор, генплан розробляють українські архітектори під егідою Нормана Фостера. 

Архітектори з бюро Нормана Фостера (Alberto Cendoya, Diego Lopez) зазначили, що третина харків’ян проживає у панельних будинках. Ці будинки потрібно буде адаптувати до системи енергозбереження. Також буде створено схему будівництва соціального житла (це не тільки будинки, а і місця для відпочинку), пише ХАЦ

Керівник місцевої групи архітекторів та робочої групи Дмитро Фоменко зазначив що проблема житлового фонду у Харкові ділиться на три частини. Перша – будинки, які постраждали від російської військової агресії. Друга – будинки, які були давно побудовані і строк експлуатації яких вже вийшов. Третя – проблема нового житла, якого не вистачає. Екперт запевнив, що вони будуть намагатися, щоб усі будинки, які постраждали від військової агресії РФ – були збережені. Є прагнення їх зробити зручними для життя та енергоефективними. Для нових будинків також буде однією з головних умов – вони мають бути максимально енергоефективними та побудовані із застосуванням сучасних технологій.