В Україні будуть збирати кошти для відновлення музею Сковороди

харьков

В Україні створили спецфонд, щоб відновити музей Сковороди на Харківщині. До фонду розраховують залучити кошти благодійників та міжнародних донорів.

Про це повідомили  у Міністерстві культури та інформаційної політики України, передає СтройОбзор.

ВІДКРИТТЯ ФОНДУ

«МКІП спільно з Харківською обласною військовою адміністрацію оголосили про відкриття фонду для збору коштів на відновлення зруйнованого росіянами Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди», - йдеться у повідомленні міністерства.

ЗАЛУЧЕНІ МІЖНАРОДНІ ДОНОРИ

Як пояснив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, до наповнення фонду планується залучити благодійників та міжнародних донорів.

«Наразі вже маємо попередні домовленості з низкою наших західних партнерів про те, що вони згодні давати кошти на відновлення музею. Наразі це єдиний варіант, аби відремонтувати його швидко, не затягуючи. Адже, як ми знаємо, час в даному випадку може лише погіршити зруйноване. В тому числі через погодні умови», – зазначив Олександр Ткаченко.

ЗБІР КОШТІВ БУДЕ ПУБЛІЧНИМ

Збір коштів буде публічним і контролюватиметься державою, аби кожен мав змогу відслідковувати, куди витрачаються гроші.

ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕЛІК РОБІТ

Станом на сьогодні фахівцями вже проведені необхідні інспекційні дії та визначений перелік робіт, потрібних для відновлення музею.

Нагадаємо, увечері 6 травня о 23:10 сталася пожежа на території Золочівської громади. Ворожий снаряд потрапив до літературно-меморіального музею ім. Г. Сковороди. Пожежа охопила площу 280 кв. м. 

Автентична старовинна будівля від ракетного удару була повністю зруйнована, але влада Харківщіни запевнила, що зроблять все можливе, аби відновити музей.