Відновлення ХПІ: виш зазнав збитків в 1,5 мільярда гривень

ХПІ

Загальні збитки харківського Політеху від ворожих обстрілів складають біля 1,5 млрд. грн. Однак, незважаючи на військовий стан в Україні, у виші вже займаються поточними та аварійними ремонтами, відновлюючи зруйновані будівлі, забезпечуючи функціонування своїх корпусів.

Про це повдомили у пресс-службі НТУ «ХПІ», передає СтройОбзор. 

Як розповів проректор НТУ «ХПІ» Магомедємін Гасанов, на сьогоднішній день загальні збитки навчального закладу внаслідок ворожих обстрілів складають близько 1,5 млрд. грн. Найбільше постраждав спорткомплекс. Там на 90 % зруйновані ігрова зала та легкоатлетичний манеж, навчальний корпус У-4, а також пошкоджені 18 будівель.

«Руйнування значні. Після ракетного обстрілу в ніч на 24 червня 2022 року дуже постраждав спорткомплекс ХПІ: повністю зруйновано ігрову залу та манеж будівлі, а 19 серпня 2022 року рф розбила частину навчального корпусу У-4», – розповів він.

Зазначені 18 будівель мають часткові руйнування, у них пошкоджено вікна та фасади, порушено комунікаційні системи водопостачання, опалення та електрики. Їх відновленням займаються як ремонтні бригади ХПІ, так і підрядні організації.

Ожнак наразі в університеті тривають роботи, щоб уже цієї весни у спорткомплексі знову запрацював басейн. Окрім того, в корпусі кафедри фізичного виховання завершився капітальний ремонт. Зокрема, його відгородили стіною від пошкоджених легкоатлетичного манежу та ігрової зали, а в самому корпусі встановили вікна. Низка робіт виконана і в приміщенні, де знаходиться басейн.

СтройОбзор нагадує, 24 червня 2022 року військовослужбовці країни-агресора здійснили ракетний удар по спортивному комплексу ХПІ.