Власником маєтку, який руйнують у центрі Харкова, є митрополит УПЦ МП

Бурсацький узвіз, 6

22 липня у соціальних мережах з’явилось повідомлення, що у Харкові під приводом “реконструкції” у всіх на очах відбувається руйнування будівлі на Бурсацькому узвозі.

Як стало відомо з даних реєстру нерухомості, власником старовинного маєтку за адресою, Бурсацький узвіз, 6 є фірма “Лакі Траст”, серед співвласників якої значиться митрополит Харківський та Богодухівський УПЦ МП Онуфрій (Легкий Олег Володимирович), передає СтройОбзор із посиланням на ХАЦ. 

Мова йде про будинок Штейфонів 1830-х років побудови.

“Його руйнують прямо зараз – просто так. Так, тих самих Штейфонів, майстрів капелюшного діла, їхня майстерня капелюхів була у дворі. На жаль, будівля не є пам’ятником архітектури, тому з нею можна робити що завгодно”, – зазначив дослідник Харкова та блогер Іван Пономаренко.

Депутатка Харківської міськради Ірина Гончарова побувала на місці будівництва.

“Будівництво не огороджене. Інформаційні щити відсутні. Сьогодні будівельників там не було. На місці дізналася, що будівельники з’являються зрідка. Кілька разів приїздила поліція і зупиняла роботи. Це ознака нахалстрою, значить зовсім ніяких дозвільних і проектних документів немає. Всі ми знаємо, як поліція уникає зупиняти незаконні роботи. Для будівництва висотки ділянка не придатна. До будинку літерою П примикає інша будівля, комунальна, там працює районний Зеленбуд, працівники якого і надали мені інфу як депутату. По факту питань більше ніж відповідей. Не відомо навіть, хто регулярно викликає поліцію”, – зазначила вона.

Будівля площею 659,8 квадратних метрів належить ТОВ “Лакі Траст”. Засновниками підприємства є митрополит Онуфрій (Олег Легкий) та його брат Яромир Легкий, який працював секретарем-референтом Харківської єпархії УПЦ МП. Яромир Легкий запам’ятався тим, що його близько десятка разів зупиняли за водінням у стані алкогольного сп’яніння.

Щодо земельної ділянки під будівлею на Бурсацьком узвозі : її орендувала ПАТ “Компанія “Дніпро”, серед співвласників якої значиться Тамара Цикова, яка, за даними ЗМІ, є тещею Павла Лазаренка. У реєстрі зазначено, що оренда була розрахована до 2020 року, а ділянка має використовуватись для експлуатації офісної будівлі. Також у реєстрі йдеться про те, що “на орендовану земельну ділянку встановлені обмеження: заборона самовільної забудови; заборона зміни цільового призначення”.