Розробляється механізми утилізації будівельних відходів, що утворились внаслідок вIни

Фото

Мінрегіон спільно з Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Конфедерація будівельників України розробляється механізми утилізації та повторного використання будівельних відходів, що утворились внаслідок масових руйнувань інфраструктури з метою не допущення екологічного лиха.

На сьогодні в регіонах триває робота щодо розбирання завалів, що утворились внаслідок бойових дій, та очищення населених пунктів від уламків зруйнованих об’єктів – «будівельних відходів» (уламків конструкції, бетонного та цегляного бою, заповнень віконних та дверних прорізів тощо).

Проте, такі будівельні відходи можуть мати повторне використання при відбудові країни: будівельних роботах з відновлення пошкоджених об’єктів та виробництві необхідних будівельних матеріалів.

Ті відходи, що непридатні для переробки (рециклювання) та використання як вторинна сировина, підлягатимуть складуванню та подальшій безпечній з точки зору впливу на довкілля утилізації.

Для розв'язання актуальних питань в Мінрегіоні працює робоча група із залученням фахівців Міндовкілля, Офісу підтримки реформ Мінрегіону, профільних асоціацій, будівельників, міжнародних експертів. 

Плануємо на наступному тижні розгляд напрацювань на засіданні Уряду.