Україна отримає правовий механізм захисту інвесторів будівництва

Фото

 

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав законопроєкт, спрямований на розвиток іпотечного ринку та захист українців, які інвестують у новобудови. Документ підготовлений до другого читання на базі профільного комітету за участю представників Мінрегіону та рекомендований парламенту прийняти в цілому.

Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

💬 «Інвестувати у будівництво житла в Україні стане більш безпечно. Інвестори будівництва отримають реальну можливість контролювати дії замовників. Адже законопроєкт створить правовий механізм для гарантування державою прав осіб, які інвестували у житлове будівництво. Також відновлення іпотеки пожвавить будівельний ринок», — наголосила Наталія Козловська.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу законопроєкт № 6383 щодо впровадження технологій інформаційного моделювання (BIM-технології) у будівництві. “Це важливий етап комплексної реформи сфери містобудування. Нововведення дозволять отримати вищу якість контролю робіт на всіх етапах, знизити вартість будівництва, а головне —  підвищити його безпечність”, — зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексійф Чернишов