Італія виділить 500 тис. євро на відновлення Спасо-Преображенського собору

Спасо-Преображенський собор

Координаторка ЮНЕСКО в Україні Кʼяра Децці Бардескі повідомила міську раду Одеси про отримання  міжнародною організацією траншу 500 тис. євро від Уряду  Італійської Республіки на відновлення Спасо-Преображенського кафедрального собору. 

Про це повідомили у мерії, передає СтройОбзор. 

Найближчим часом очікується прибуття до Одеси експертної групи та безпосередньо очільниці офісу ЮНЕСКО в Україні.  

«У нас не було часу чекати, адже ми могли втратити ще й те, що залишилося від собору після влучання ракети. Тому за кошти благодійників та парафіян Одеської єпархії був відновлений дах, а також розпочалися роботи щодо відновлення найбільш пошкодженої частини будівлі. Сьогодні на нараді ми обговорили всі моменти, які потребують коригування в нашому робочому плані взаємодії з ЮНЕСКО та італійцями щодо собору, а також реставрацію інших пам’яток, які були пошкоджені внаслідок російської збройної агресії», - прокоментував Геннадій Труханов результати наради.  

Італійці наразі розглядають більш масштабний довгостроковий формат співпраці з Урядом України щодо відновлення Одеси та системного і комплексного підходу до збереження спадщини через навчання спеціалістів, розробки регуляторних документів і стандартів у сфері культурної спадщини. 

СтройОбзор нагадує, що у жовтні 2023 року Італія та Україна підписали угоду про допомогу у проведенні відновлювальних робіт на Спасо-Преображенському кафедральному соборі.