Межі історичного центру Одеси розширять

Одеса

В Одесі розширять територію історичного центру, яка потрапила до спадщини ЮНЕСКО.

 Про це повідомили в Одеській міській раді, передає СтройОбзор. 

Територію збільшать на півдні — до вулиці Успенської, на заході — до вулиць Ковальської і Торгової і на сході — до Лідерсовського бульвару. Інша центральна частина міста разом з портом і Французьким бульваром пропонується як буферна зона, уточнили в міськраді.

Пропозицію міськради розглянули у Міністерстві культури. Наступний крок — передача графічних матеріалів з текстовими обґрунтуваннями до ЮНЕСКО на затвердження.

Довідка СтройОбзор. Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вніс історичний центр Одеси до переліку Всесвітньої спадщини, що знаходиться під загрозою. Відповідне рішення було ухвалено 25 січня Парижі за прискореною процедурою. У міській раді Одеси повідомили, що процес включення історичного центру до списку спадщини ЮНЕСКО тривав близько 10 років. А в жовтні 2022 Україна офіційно передала на розгляд організації номінаційний файл. 

Відтепер під захистом ЮНЕСКО перебувають вулиці, будівлі та інші об'єкти Одеси, які мають ознаки мультикультуралізму. Зокрема, це ансамбль Приморського бульвару, Театральна площа, вулиці Дерибасівська, Гоголя, а також морський торговий порт.