На пам'ятниках архітектури фіксують ушкодження від ракетних обстрілів

Пошкодження в Одесі

В Одесі на памʼятниках архітектури, які постраждали внаслідок російських обстрілів 23 липня, розпочала працювати робоча група з пошкоджень обʼєктів культурної спадщини. 

Про це повідомив мер Одеси Геннадій Труханов, передає СтройОбзор. 

Спеціалісти будуть фіксувати та оцінювати пошкодження, а також надавати рекомендації щодо першочергових аварійних робіт. Найближчими днями до Одеси прибудуть експерти з ЮНЕСКО. 

Серед постраждалих будівель - житловий будинок Чижевича, розташований на Військовому узвозі. Це памʼятка архітектури місцевого значення, збудована у XIX столітті. 

Такі сами роботи проводяться на постраждалому Будинку Соломос, де також будуть працювати міжнародні експерти.

«Я розумію, що люди залишись без житла та хочуть якомога скоріше прибрати наслідки руйнувань і повернутись до осель. Але ми повинні дочекатися експертів ЮНЕСКО задля фіксування пошкоджень і подальшого притягнення росії до відповідальності. Треба трохи почекати, а поки що комунальники проводять ті роботи, які не стосуються безпосередньо стану памʼяток архітектури», - сказав Геннадій Труханов.

Також міський голова відвідав приватні будинки на вул. Парковій, які теж постраждали внаслідок обстрілів. Тут на період аварійно-відновлювальних робіт буде встановлено модульні будиночки, де постраждалі тимчасово зможуть проживати.

СтройОбзор нагадує, що наслідком російського ракетного обстрілу Одеси 23 липня стало пошкодження 29 пам’яток, зокрема об’єктів, розташованих в охоронюваній зоні ЮНЕСКО.