Одеський депутат організував «бізнес» на незаконному захопленні «курортної» нерухомості

Одеса

Депутат Одеської облради розробив схему незаконного збагачення через реєстрацію права власності на об’єкти нерухомості та земельні ділянки, що прямо або опосередковано були власністю держави та територіальних громад. До свого «бізнес-плану» чиновник залучив свою дружину та підбирав співучасників із кола близьких та довірених осіб.

Про це повідомили у прокуратурі Одеської області, передає СтройОбзор.

Спільники підшукували об’єкти нерухомості у вигляді баз відпочинку в курортних районах області та «вільні» земельні ділянки сільськогосподарського призначення у межах низки ОТГ Роздільнянського району. Після чого, на підставі сфальсифікованої документації реєстрували право власності за підконтрольними співучасникам особами в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

У такий спосіб протягом 2019-2023 років зловмисники заволоділи 78 земельними ділянками сільгосппризначення загальною площею 271 га та базою відпочинку Укрпошти на березі моря в Затоці, спричинивши державі та територіальній громаді майже 24,6 млн грн збитків.

За клопотанням прокурора депутату обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 24,6 млн грн, а його дружині – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 8 млн грн. Інші співучасники злочину наразі також перебувають під вартою.