Одеського будівельника підозрюють в ухиленні від сплати податків на 23 млн грн

Прокуратура Одессы

Власник великої мережі будівельних компаній, використовуючи підконтрольне підприємство та у змові з його службовими особами, організував оборудку з ухилення від сплати податків.

Про це повідомили у прокуратурі Одеської області, передає СтройОбзор.

Зареєстроване бізнесменом за фіктивною адресою підприємство протягом 2019 – 2020 років неодноразово ставало переможцем процедури тендерних закупівель з ремонту та будівництва доріг на території Одещини, Херсонщини та Івано-Франківщини. Після виконання робіт з ремонту та будівництва дорожнього покриття замовники перераховували на розрахункові рахунки фірми кошти, відомості про отримання яких організатор приховав у податковій звітності.

Такі протиправні дії будівельного бізнесмена призвели до несплати у державний бюджет податку на додану вартість у сумі понад 23,4 млн грн.

"З метою забезпечення відшкодування спричинених збитків заявлено цивільний позов на вказану суму та накладено арешт на статутний капітал підприємства у сумі 10 млн грн, який передано до АРМА. Наразі до підприємця застосовано персональні обмежувальні санкції рішенням РНБО, його позбавлено громадянства України та оголошено у розшук. Правоохоронцями вживаються заходи щодо встановлення інших, причетних до злочину осіб", - йдеться у повідомленні. 

Також повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 205-1, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 366 КК України директору підконтрольної бізнесмену фірми, причетної до вказаної податкової оборудки.