Посадовець розробив план привласнення коштів під час будівництва амбулаторій

Прокуратура Одессы

Колишній керівник одного з підрозділів Одеської обласної державної адміністрації розробив план привласнення бюджетних коштів під час будівництва 6 амбулаторій сімейної медицини за урядовою програмою, ініційованою Президентом України, – «Велике будівництво» об’єктів соціальної інфраструктури на території Одещини.

Про це повідомили у прокуратурі Одеської області, передає СтройОбзор. 

До своєї схеми посадовець залучив ще 5 знайомих, у тому числі двох екскерівників одного з управлінь Одеської облдержадміністрації.

Для участі в тендері організатор задіяв підприємство одного зі співучасників, формальним керівником якого була підконтрольна йому особа, тим самим забезпечивши безперешкодне укладення договорів підряду. Після отримання підприємством авансових платежів на роботи, підозрювані їх більшою мірою привласнили. На залишені кошти виконали будівельно-монтажні роботи не в повному обсязі, знижуючи при цьому понесені витрати для створення видимості добросовісного виконання договірних зобов’язань.

В подальшому, спільники надали до Управління ООДА сфальсифіковані акти виконаних робіт, завищивши їхній обсяг на понад 7,5 млн грн. Частину «зароблених» коштів співучасники легалізували шляхом придбання нового автомобілю.

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно організатора злочинної схеми та чотирьох його співучасників за фактом розкрадання бюджетних коштів та їх легалізації (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України).