Створено мапу об’єктів культурної спадщини, пошкоджених від ракетних атак

Одеса

В Одесі створено мапу об’єктів культурної спадщини та історичних будівель у межах власності всесвітньої спадщини «Історичний центр Одеси», пошкоджених від ракетних атак РФ.

Про це повідомили у мерії, передає СтройОбзор. 

20 та 23 липня, а також 14 серпня 2023 року під час ракетних атак російської федерації по Одесі на  об’єкті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Історичний центр Одеси» пошкоджень зазнали 87 будівель, що мають статус пам’яток архітектури, культури та історії.  У цих будинках розміщувалися музеї, музична школа, дитячий садок, науковий центр, аматорський театр, квартири мирних громадян. Одна з ракет вразила містобудівну домінанту історичного центру – Спасо-Преображенський собор.

Також через вибухову хвилю завдано шкоду декільком десяткам кварталів історичної житлової забудови – як на території об’єкта всесвітньої спадщини, так і в його буферній зоні.

Учасники  45-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО отримали екземпляри цієї мапи, щоб мати можливість наочно ознайомитися з інформацією про пошкоджені об'єкти культурної спадщини.