У незаконних власників відсудили землю та майно одеських санаторіїв

Санаторій

Одеська обласна прокуратура забезпечила реальне виконання судового рішення за позовом прокурора про повернення у державну власність майна об’єднання санаторно-курортних закладів на курорті «Куяльник» вартістю близько 1 млрд гривень.

Як повідомили у прокуратурі, у суді доведено, що підприємство протиправно оформило право власності на приміщення санаторію площею понад 100 тис. м кв, передає СтройОбзор.

Крім того, Одеський апеляційний суд підтримав позицію прокурорів та залишив у силі рішення суду першої інстанції, яким витребував з незаконного володіння 6 земельних ділянок загальною площею 0,5 га вартістю 48,2 млн грн, що входять до складу унікального майнового комплексу санаторію ім. Горького по вул. Фонтанська дорога в Одесі.

Земельні ділянки, які раніше безоплатно передані фізичним особам у приватну власність, є землями оздоровчого призначення та входять до території парку санаторію ім. Горького, що є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення та має особливу цінність, у зв`язку з чим, не могли передаватись у приватну власність.

При цьому, землі набуто у власність громадянами шахрайським шляхом, начебто у зв’язку з знаходженням на них об’єктів нерухомості, що належали останнім на праві приватної власності, хоча органами прокуратури було встановлено, що будь-яке майно на вказаних ділянках відсутнє.