У приватної фірми хочуть відсудити пам’ятник архітектури на Приморському бульварі

Будинок Лехре

Прокуратура намагається повернути до міської власності пам’ятник архітектури та історії національного значення на Приморському бульварі в Одесі.

Про це повідомили у прокуратурі Одеської області, передає СтройОбзор. 

Пам’ятник архітектури на Приморському бульварі, 5, в Одесі, відомий одеситам як прибутковий будинок Лехре, був збудований у 1823 – 1826 роках за проектом знаменитого одеського архітектора Франца Боффо та добудований у 1895 році за проектом архітектора Германа Шеврембрандта. 

За позовом обласної прокуратури Господарським судом Одеської області відкрито провадження у справі щодо розірвання договору купівлі-продажу нежитлових приміщень пам’ятки загальною площею 2390 м кв, укладеного між Одеською міською радою та ТОВ, та зобов’язання повернути їх до комунальної власності.

Підставою позову стало невиконання власником вимог договору купівлі-продажу, охоронного договору та фактичне доведення історичної будівлі до повного занепаду.

Судом задоволено заяву прокурора про забезпечення позову та накладено арешт на спірний об’єкт нерухомого майна, а також заборонено здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо вказаної пам’ятки.