В Одесі відкриють деякі пляжі: названо умови

Пляжі Одеси

Частину пляжів в Одесі відкриють, але після спеціальної перевірки.

Начальник Одеського РВА Юрій Крук і командувач ОУВ Дунай Вадим Калабуров видали спільний наказ про проведення заходів із підготовки до відкриття деяких пляжів, передає СтройОбзор. 

«Якщо ми говоримо про доступ на пляжі та до моря, то це комплекс, який складається із певних заходів огородження. Зона купання буде огороджена – в нас є траверси та хвилерізи, тому між траверсами має бути натягнута огорожа з буями, які можна побачити на відстані не менше 50 метрів і які захищатимуть зону купання. Друга складова — це сітка, яка має бути натягнута в районі пірсів, якщо такі є, якщо ні, то просто на кінці траверсів — вона має бути вищою за поверхню води мінімум на 30 сантиметрів та її підводна частина повинна бути не менше двох метрів», — повідомив Юрій Крук.

Такі заходи захистять зони купання від морських мін, що зірвалися з ланцюга, та інших небезпечних для життя атрибутів військового часу. До того ж періодично дно оглядатимуть водолази. Крім того, пляжі з доступом до води повинні бути обладнані пунктами спостереження – вежами на самому пляжі та пунктами спостереження на закінченнях траверсів. Повинно бути передбачено сповіщення громадян на випадок повітряної тривоги, мають бути шляхи евакуації з пляжу та обладнані укриття з відповідними позначеннями. За умови дотримання цих умов доступ на пляжі буде відкритий у світлий час доби з 08:00 до 20:00.

До 5 червня комісія міськради повинна скласти список відповідаючих цим умовам зон для купання та подати пропозиції до ОВА, остаточне рішення прийматиме голова ОВА разом з військовим командуванням.