Зупинено незаконні роботи на пам'ятці архітектури

Незаконне будівництво

Під виглядом продовження протиаварійних робіт у 2023 році на будівлі по вул. Гоголя, 11 розпочалися незаконні роботи з пристосування її під нову функцію - отелю. Добудовано третій поверх з боку двору та розпочалося влаштування нових балконів.

Про це повідомив мер міста Геннадій Труханов, передає СтройОбзор. 

Мова йде про пам'ятку архітектури - будинок Трощинського, що був споруджений у 1849 році. Будівля більш відома як “Будинок Гоголя”, адже у 1850-1851 рр. тут жив і працював письменник Микола Гоголь. У зв’язку з цим свою назву отримала й вулиця, на якій розташована пам’ятка.

До повномасштабної війни з власниками Будинку Гоголя було досягнуто повне порозуміння, розпочато процес відновлення пам’ятки архітектури. За процедурою оформлений необхідний пакет документів на протиаварійні роботи, які мали на меті зупинити руйнування будівлі, зміцнити її конструкції та підготувати до подальших реставраційних робіт зі збереженням автентичного вигляду.

“І дійсно, уповноважена особа власників ТОВ «Хілс Інвест» у 2021 році виконала основний обсяг протиаварійних робіт. Але на цьому гарна історія, на жаль, скінчилася”, - зазначив Геннадій Труханов.

Наразі роботи на пам`ятці архітектури зупинено.