Депутати Дніпра вимагають включити турецьку компанії Limak у список міжнародних спонсорів війни

Міськрада Дніпра

Депутати Дніпра звернулися до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо внесення будівельної компанії Limak (Туреччина) до списку міжнародних спонсорів війни. 

Про це стало відомо під час засідання 46-ї чергової сесії міськради Дніпра, передає СтройОбзор. 

З початком повномасштабного вторгнення фірма кинула будівництво метрополітену у Дніпрі, завдала збитків місту та взагалі втекла з України. Натомість цей турецький холдинг продовжує працювати в РФ, де лише за два роки реалізував проєкти на суму близько 2 млрд дол — сплачуючи податки державі-терористці. А отже й опосередковано фінансує війну проти України. 

«Фінансуючи державний бюджет рф значними надходженнями, турецький холдинг «Лімакгруп» сприяє російській економіці та, відповідно, підтримує дії агресора...  Звертаємось із проханням у межах наданих законом повноважень внести турецький холдинг «Лімакгруп» та створені ним компанії, зокрема та не виключно Компанію «ЛІМАК ІНШААТ САНАІ ВЕ ТИДЖАРЕТ АНОНІМ СІРКЕТІ»/ LIMAK INSAAT SANAYI VE TICARET ANONIM SIRKETI, до списку міжнародних спонсорів війни», — йдеться у зверненні до НАЗК.

Нині у справі про покинуте будівництво підземки триває низка судових процесів.

СтройОбзор нагадує, що у перші дні повномасштабного вторгнення РФ турецька компанія Limak, що мала завершити добудову метрополітену у Дніпрі, втекла з майданчиків, забравши персонал, техніку та документи.