Мер: Дніпро шукає справедливого вирішення ситуації з турецьким підрядником, який кинув будівництво метро

Борис Філатов

У перші дні повномасштабного вторгнення РФ турецька компанія Limak, що мала завершити добудову метрополітену у Дніпрі, втекла з майданчиків, забравши персонал, техніку та документи. В Україні це не єдиний схожий випадок із фірмами з Туреччини.

Про це повідомив мер міста Борис Філатов, передає СтройОбзор. 

Свого часу будівельників Limak було обрано за міжнародним тендером, котрий схвалювали закордонні партнери, а не місто. Компанія мала відповідальність за укладеним контрактом та гарантіями, що вони надали європейським банкам. Порушення зобов'язань фіксує міжнародна польська компанія ILF, що здійснює технічний нагляд за будівництвом підземки у Дніпрі.

«Безумовно, про недоброчесність і відмову знайти бодай якийсь компроміс вже давно поінформовані Кабмін, Торгово-промислова палата та правоохоронці. На черзі відповідні заяви до посольства Туреччини та міжнародних бізнес-спільнот. Наше завдання – досягти справедливості в офіційній площині. Дати приклад того, що зневага та байдужість врешті зіграє проти тих, хто їх виявляє», - прокоментував Борис Філатов. 

Він також додав, що місто наразі вимушене шукати інші варіанти для підтримки недобудованих Limak тунелів та закінчення робіт у метро – коли для цього буде можливість.