Мешканцям новобудови по вулиці Весела 2 запропонували заплатити 800 тис. за коригування документації

Веселая 2

Мова іде про комплекс Воробйови гори на полях від  забудовника Воробйови гори по  Вул. Весела, буд. 2

Керуюча компанія поінформувала мешканців про необхідність доплатити грошей за експертизу проекту для здачі будинка  в експлуатацію

Інформуємо Вас про результати зустрічі представників ДАБІ, забудовника та ініціативної групи від 24.11.2023 р. стосовно прийняття нашого будинку в експлуатацію.

На даній зустрічі ДАБІ не знайшов можливим прийняти наш будинок в експлуатацію з існуючими документами, виконаними за законодавством 2017 року, посилаючись на сучасне законодавство, яке змінилось та унеможливлює прийняття будинку в експлуатацію без проведення експертизи проекту.

Виходом із цієї ситуації, ДАБІ бачить коригування проектної документації забудовником, відповідно до законодавства 2023 року та проходження експертизи (за законодавством 2017 року, коли проектувався будинок, експертиза була не потрібна). Лише після цього ДАБІ прийме його в експлуатацію.

Цей процес коригування документів до війни займав від 3-х до 6 місяців. У війну, скоріше за все, буде ще довше. Коригування документів коштуватиме від 800 тис. грн., тому що змінилися нормативні вимоги до житлових будівель. Виробництво додаткових будівельних робіт у будинку (які можливо і не знадобляться), коштуватимуть від 5 млн. грн. Точну вартість коригування проектної документації та проходження експертизи буде надано за фактом переговорів із проектною та експертною організаціями. Точну вартість проведення додаткових будівельних робіт у будинку буде надано після проходження експертизи.

Ініціативна група підтримала цю позицію ДАБІ та підтвердила, що мешканці будинку згодні брати участь в оплаті вищеописаних робіт.

Забудовник вважає, що це коригування документів може призвести до виникнення протиріч між чинним законодавством 2023 року та тим, як будинок побудований фізично за законодавством 2017 року. Ситуація з документами після коригування може стати гіршою, ніж вона є зараз, через суворіші вимоги законодавства 2023 року.

Через це можуть виникнути проблеми, які зараз неможливо передбачити та які унеможливлять ведення будинку в експлуатацію вже через суттєві відмінності нових документів та фізично побудованого будинку. Також, можливо, за результатами експертизи знадобиться переробка інших документів, таких як проект газозабезпечення та необхідності отримання нових технічних умов. А це призведе до ще більшого збільшення термінів коригування та необґрунтованих витрат.

Оскільки ДАБІ зараз не бачить інших шляхів для прийняття нашого будинку в експлуатацію і цю позицію ДАБІ підтримала ініціативна група та мешканці будинку згодні брати участь в оплаті цих робіт, то забудовнику не залишається нічого іншого, як виконувати це рішення.

Тому наступного тижня планується чергова зустріч із ДАБІ, забудовником та ініціативною групою. На цій зустрічі забудовнику необхідно отримати лист, підписаний мешканцями про те, що мешканці сповіщені про ситуацію, яка склалася.

 

З повагою, Керуюча компанія