Цього року в Харкові будуватимуть метро

метро

За словами Терехова, у перспективі розвитку Харкова на 2024 рік зазначено декілька важливих напрямків.

Пріоритет – відбудова міста. У 2024 році в Харкові планується відбудувати 150 житлових будинків. За словами мера, на це піде понад 1 млрд грн. Кошти міська влада планує залучити з місцевого бюджету, держбюджету, а також від міжнародних партнерів.

Також до кінця 2024 року в Харкові планують провести тендери та закупити електробуси.

Ще одним важливим напрямком розвитку Харкова у 2024 році мер вважає побудову двох станцій метрополітену.

“Як ми планували будувати метрополітен, дві станції метрополітену, – ми будемо входити в тендер. І вже є певні учасники, які бажають сьогодні будувати метро в місті Харкові. Як ми планували закуповувати рухомий склад для метрополітену, ми будемо входити в тендер – і теж будемо закуповувати рухомий склад для метрополітену. І ми також плануємо входити в тендер.
Є всі технічні умови для того, щоб закуповувати електробуси. Це новітній транспорт, який з’явиться на вулицях міста Харкова. І для нас уже зарезервовано 15 мільйонів євро на цей проєкт. Крім цього, дуже багато проєктів по відбудові житла, по відбудові інфраструктури міста Харкова, які ми будемо робити разом з нашими міжнародними партнерами”, — заявив мер Харкова.

Нагадаємо, кошти на будівництво метро вже виділені. Харків отримає з державного бюджету понад 722 мільйона гривень на будівництво Олексіївській лінії метро

Виділені з бюджету кошти стануть додатковим фінансуванням розбудови харківського метро.

Зокрема цей проєкт передбачає побудову на Олексіївській лінії метро:

  • 3,5 кілометри нових тунелів у напрямку аеропорту;
  • Станцій метро «Державінська» та «Одеська»;
  • Метродепо в районі перетину окружної дороги та проспекту Людвіга Свободи;
  • Закупівлю 85 метровагонів.

Нагадаємо, як ми писали  раніше  в 2021 році, будівництво двох станцій метрополітену Державінська та Одеська має зайняти чотири роки